Jaký typ plotostřihu je pro Vás nejlepší?

Oboustranný, jednostranný, tyčový, akumulátorové, s kabelem nebo s benzínovým motorem?


Najednou Vás vyděsí zvuk otcova křiku zvenčí domu. Při kontrole zjistíte, že kabel jeho elektrických nůžek na živý plot není dostatečně dlouhý a byl vytržen ze zásuvky. O deset let později jste připraveni ujmout se stříhání vlastních živých plotů a naštěstí máte mnohem více možností, jak se vyhnout záchvatům vzteku souvisejícím se zdrojem energie.


Jaký typ plotostřihu Vám tedy umožní snadno odvést práci a nevystavit okolí vašemu výjimečnému repertoáru sprostých slov. pojďme si to rozdělit tak, že se podíváme na zdroje energie, různé druhy plotostřihů a na to, v čem jsou všechny nejlepší.

ZDROJE NAPÁJENÍ

Šňůrové (elektrické) plotostřihy

Elektrické plotostřihy se šňůrou poskytují neomezenou dobu provozu (za předpokladu, že máte zaplacené účty) nabízejí slušný výkon. Jsou obecně levné.


Nevýhody:

Kabel omezuje manévrovatelnost.

Riziko náhodného zachycení kabelu o nože.

Rozsah práce omezený délkou kabelu.


Benzínové plotostřihy:

Výhody:

Nůžky: - jsou odolné proti poškození.

Plotostřihy s benzínovým motorem nabízejí největší výkon.

Dlouhá doba chodu.

Údržba motorů je snadná a zábavná.


Nevýhody:

Stroje na stříhání trávy jsou odolné proti opotřebení.

V porovnání s elektrickými a akumulátorovými modely jsou hlučné.

Nutnost řešit palivo a emise výfukových plynů.

Vyšší úroveň vibrací.


Akumulátorové (bateriové):

Výhody:

Akumulátorové nůžky na živý plot mají často velmi dobrou dobu chodu.

Produkují velmi málo hluku a 0 emisí.

Řady jako 40V a 56V uspokojí domácí i profesionální uživatele.


Nevýhody:

V současné době nenabízejí takový hrubý výkon jako benzínové motory.

Je třeba brát v úvahu životnost baterií.


  TYPY PLOTOSTŘIHŮ


Oboustranné plotostřihy

Nejběžnější druh plotostřihu, a to z dobrého důvodu. Oboustranné nože umožňují snadnou změnu směru stříhání. Díky tomu se opravdu dobře hodí pro většinu prací a dokonce i pro pokročilejší a přesnější tvarování. Proto má smysl považovat oboustranné plotostřihy za univerzální přístroje pro všeobecné použití. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejběžnější formu plotostřihu, můžete snadno najít modely s kabelem, akumulátorem nebo benzinové modely.


Jednostranné plotostřihy

Jednostranné plotostřihy nabízejí v určitých situacích velké výhody. Díky lehčím nožům může být nůž mnohem delší a přitom si zachovává dobrou rovnováhu. Protože je čepel mnohem delší, ustřihnete při každém průchodu více. Díky tomu se skvěle hodí pro stříhání velmi velkých a širokých živých plotů. Další výhodou je sběrač střihu, který vyhazuje odřezky mimo živý plot, jakmile jsou zastřiženy. Díky tomu jsou živé ploty čisté a profesionálně upravené a nemusíte kvůli úklidu vytahovat fukar na listí.


Plotostřihy s hřídelí

Plotostřihy s hřídelí, známé také jako tyčové nůžky na živý plot, jsou ideální pro úpravu vysokých a širokých živých plotů. Čepele jsou umístěny na dlouhé hřídeli a lze je kloubově nastavit tak, aby stříhaly pod různými úhly. To znamená, že obsluha nemusí při stříhání vrcholků živých plotů používat žebříky. Hřídelové plotostřihy jsou nejčastěji používány profesionály.
TYPY PRÁCE


Domácí malé a střední zahradní živé ploty.

Celkově bychom doporučili oboustranné akumulátorové plotostřihy a v závislosti na velikosti zahrady a četnosti práce buď 40V, nebo 56V model.

Podívejte se na 40V akumulátorový model ECHO DHC-310, který Je součástí akumulátorové řady Garden+, speciálně navržené pro domácí uživatele.


Pro náročnější úkoly se podívejte na ECHO DHC-200, který využívá nový akumulátor ECHO 56eFORCE a nabízí výjimečný výkon a dobu chodu.


Domácí středně velké - velké zahradní živé ploty

Pokud máte k údržbě velkou zahradu, pak existuje více možností, které jsou pracovní. Pokud vám vyhovuje elektrické nářadí s benzinovým motorem, pak je ECHO HC-2020 skvělou volbou. Tyto oboustranné plynové nůžky na živý plot.


Profesionální zahradní architekt

Jste-li profesionál v oblasti údržby venkovní zeleně, pak v závislosti na druhu práce, kterou vykonáváte, budete pravděpodobně potřebovat více než jeden plotostřih. Oboustranné plotostřihy sice zvládnou většinu prací, ale když čas jsou peníze, chcete co nejefektivnější nástroj.


Akumulátorový

DHC-200


Tyčové plotostřihy s hřídelí

V současné době ECHO nabízí pouze benzínové plotostřihy, pro profesionály jsou určeny nůžky řady X HCA-2620ES-HD.