Elektrický nebo benzínový vyžínač či křovinořez?

Ať už jste profesionál nebo nováček, aspoň základní průzkum může přijít vhod. Říká se, že čas jsou peníze. V tomto případě vám chvilka času může ušetřit peníze a zároveň vám pomůže vybrat ten nejlepší nástroj pro vaše potřeby.


Nejprve si ujasněme rozdíl mezi strunovým vyžínačem a křovinořezem a tím, co pro vás ten který stroj může udělat. Přes to, že vypadají podobně, není strunový vyžínač totéž co křovinořez.


Na co se hodí vyžínač?

Strunový vyžínač je vhodnější, pokud se používá k sečení malých a ne moc hustých trav a plevelů nebo sekání trávy kolem zahrady a v zúžených prostorech. Vyžínače se obvykle dodávají s obloukovým držadlem a některé mají dokonce ohnutou vodící tyčí pro snazší ovládání ve stísněných prostorech.

Akumulátorové a elektrické strunové vyžínače jsou perfektní z hlediska flexibility a pro menší plochy. Neprodukují žádné emise a mají velmi tichý provoz, proto jsou ideální v osídlených oblastech.


Na co se hodí křovinořez?

Křovinořez je určený k vyžínání silných plevelů, náletových dřevin a ostatní husté vegetace. Má větší výkon a můžete ho používat kromě struny také s ocelovými noži. Mívají obvykle rukojeť ve tvaru „U“ a připevňují se k postroji, který nese hmotnost jednotky. To usnadňuje ovladatelnost a snižuje únavu při dlouhodobém používání. Tyto stroje nejčastěji používají profesionálové k sečení velkých ploch.


Některé přednosti elektrických a akumulátorových vyžínačů a křovinořezů:

● Jsou lehké a snadno použitelné – práci zvládne i váš dospívající syn.

● Nejsou hlučné – jsou šetrné k vám i vašemu okolí.

● Nemusíte doplňovat palivo – čistý provoz.

● Snadno se s nimi dostanete do stísněnějších prostor.


Dobrý tipem může být například profesionální akumulátorový vyžínač ECHO DSRM-300 s nízkou hlučností, nízkými vibracemi a nulovými emisemi. Japonská odbornost a know-how navíc umožňuje použití lehkých lithium-iontových baterií, které poskytují výjimečný výkon.


Některé přednosti benzínových vyžínačů a křovinořezů:

● Mají větší výkon – jsou vhodnější pro profesionální práce.

● Motory vyrobené v Japonsku podle nejvyšších standardů kvality.

● Nemusíte se starat o nabíjení baterie.


Shrnutí před nákupem

Ujasněte si druh a rozsah prací, i nároky na hlučnost či volnost pohybu. To vše vám může pomoci vybrat vhodný stroj práve pro vaše potřeby.